Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Sońsk

Sońsk: wydali żywność, a teraz będą zbierać

18.09.2012, Pomoc żywnościowa

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od kilku lat we współpracy z bankami żywności prowadzi akcje wydawania produktów spożywczych. Wolontariusze ChSCh z Sońska wrześniowe wydawanie żywności mają już za sobą, a teraz przygotowują się do zbiórki w sklepach.

Problem niedożywienia, jak mogłoby się wydawać, dotyczy nie tylko słabo rozwiniętych krajów. Istnieje także obok nas. Dotyka on najczęściej osób starszych oraz dzieci. Te ostatnie w wyniku niedożywienia cierpią najbardziej. Są wyśmiewane przez rówieśników, wykluczane z grupy.

W Sońsku lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej oraz Bank Żywności w Ciechanowie w ramach comiesięcznej akcji wydają żywność. Dzięki temu do 180 podopiecznych filii trafia mleko, mąka, ryż, kasze, makarony, herbatniki, klopsy i inne produkty.

– Z reguły wszystko rozdajemy. Jeśli coś zostanie, to mam listę dodatkową i rozdaję osobom z tej listy – mówi Janusz Czerniak, kierownik filii ChSCh w Sońsku.

Ostatnie wydawanie żywności odbyło się w Burkatach 13 września. Od godziny 16. wydano 2,5 tony żywności. Przypadało po 8,5 kg na osobę.

– Spontanicznie podopieczni sami zaczęli pomagać, żeby było szybciej – opowiada Janusz Czerniak.

We wrześniu filia ChSCh w Sońsku zaangażuje się ponadto w akcję „Podziel Się Posiłkiem“, w ramach której odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności. Wolontariuszy ChSCh będzie można spotkać w sklepach Lewiatan – w Sońsku, przy ul. Ciechanowskiej 52 oraz w miejscowości Gołotczyzna, przy ul. Ciechanowskiej 11.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Foto: Wrześnowa zbiórka żywności nie będzie pierwszą z udziałem wolontariuszy ChSCh z Sońska. Na zdjęciu Świąteczna Zbiórka Żywności (grudzień 2011).

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 104 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Sońsk
ul. Burkaty 40
06-430 Sońsk

Nr konta bankowego:
64 2030 0045 1110 0000 0275 8700

Kierownik: Janusz Czerniak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 536 834 553

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij